Materiały do nauki niemieckiego

Macie ochotę na „prawdziwy“ niemiecki? Sięgnijcie po nasze materiały, a język niemiecki prosto z Austrii, zagości w Waszym domu lub sali lekcyjnej. Materiały do nauki języka tworzone są przez ekspertów Centrali Wiedeńskiej, a dla lepszej orientacji uzupełniane są wskazówkami, komentarzami oraz propozycjami wykorzystania na zajęciach.

Oferta online

Oferta materiałów do nauki języka niemieckiego poprzez Internet jest ogromna! Oto wybór wyselekcjonowanych materiałów::

deutsch.info

Brakuje Wam czasu na regularny kurs języka niemieckiego? Rozwijajcie Waszą wiedzę językową poprzez  deutsch.info. To platforma internetowa oferująca darmowe kursy na poziomie A1, A2 oraz B1. Kursy te, mediateka oraz wiele praktycznych informacji na temat życia w Austrii i w Niemczech oferowane są w 17 językach.

Wystarczy kliknąć na: www.deutsch.info

 

sprachportal.at: To materiały zawierające przede wszystkim informacje na temat Austrii.

Zaktualizowaliśmy i na nowo opracowaliśmy materiały odnośnie wiedzy o Austrii. Znajdziecie je na Sprachportal,  platformie dydaktycznej opracowanej wspólnie przez  Instytut Austriacki oraz Österreichischer Integrationsfonds. Zapraszamy do korzystania!

Österreich Spiegel

Gazeta do wykorzystania na lekcjach języka niemieckiego, wydawana wspólnie przez Instytut Austriacki i Österreichischer Integrationsfonds. Niezależnie czy uczycie się języka w celach zawodowych, naukowych czy po prostu jako hobby – to gazeta dla wszystkich. Znajdziecie w niej ciekawe przedruki oryginalnych artykułów z prasy austriackiej. Kwartalnik ten, uzupełniony płytą CD z nagraniami radiowymi oraz zdydaktyzowaną częścią z ćwiczeniami, może być idealnym prezentem dla osób uczących się niemieckiego. Próbny egzemplarz można otrzymać w naszym Instytucie. Abonament na gazetę zamówić  można poprzez online-shop w Centrali w Wiedniu (gazeta ukazuje się jedynie w języku niemieckim).

Teczki z materiałami do nauki języka z konkretnych dziedzin

Brakuje Wam zwrotów, wyrażeń z konkretnej dziedziny? Nasz zespół ekspercki składający się z doświadczonych lektorów Instytutu Austriackiego opracował materiały językowe z konkretnych dziedzin- z zakresu prawa, gospodarki oraz zdrowia.    

 

Przydatne również jako samouczki! Do zamówienia poprzez online-shop (materiały w języku niemieckim).

Dydaktyzacja filmów

Oglądanie filmów to przyjemność- a czy można ją połączyć z nauką języka?
Wskazówki znajdziesz w opracowanych przez nas materiałach lekcyjnych do austriackich filmów. Tu każdy znajdzie film odpowiedni dla siebie więcej (materiały w języku niemieckim).

Zarządzanie grupą również na lekcjach języka niemieckiego

Jak mogę skutecznie motywować moich uczniów do nauki? Gdzie szukać przyczyn, że czasem nawet najstaranniej przygotowane zajęcia po prostu  "nie zaskakują"? Jakich metod użyć, by wnieść powiew świeżości na lekcję? Nasz przewodnik zarządzania grupą na zajęciach  nauki języka niemieckiego pomoże Wam lepiej zrozumieć i zaktywować procesy rządzące grupą. Do nabycia online w Centrali Wiedeńskiej (materiały w języku niemieckim).