Sponsorzy

Zostań Sponsorem Instytutu Austriackiego!

Umocnij swoja pozycję na rynku dzięki obecności w krajach, w których rozmieszczone są nasze Instytuty.

 

Zaakcentuj swoje zaangażowanie w dziedzinie oświaty, języka, komunikacji i kultury.

 

Wspólnie dotrzemy do wielu ludzi i zrealizujemy ważne projekty wspierające krzewienie kultury oraz nauczania języków obcych.

 

To zaangażowanie oraz dodatkowe środki umożliwiają np.: wdrażanie innowacyjnych i efektywnych metod nauczania w powiązaniu z nowoczesnymi technologiami.

 


Serdeczne podziękowania dla następujących Sponsorów i Partnerów za ich nieocenioną pomoc:

Kunst Haus Wien

W tym muzeum mile widziane są również psy! Das KunstHausWien prezentuje dorobek prac Friedricha Hundertwassera, a sam budynek został, zgodnie z projektem artysty, całkowicie  przebudowany. Oprócz stałej ekspozycji prac Hundertwassera  w muzeum odbywają się międzynarodowe wystawy cykliczne, głównie fotograficzne. 

WIEN MUSEUM

Wien Museum to miejski kompleks zbiorów i ekspozycji prezentowanych w wielu miejscach miasta. To uniwersalne muzeum o szerokim zakresie tematycznycm - od historii miasta poprzez sztukę, modę aż po kulturę dnia codziennego - od początku istnienia miasta, po dzień dzisiejszy. Dzięki tej formie prezentacji Wien Museum zajmuje ważną pozycję w wiedeńskim krajobrazie muzealnym. Na przykładzie Wiednia ukazywane są społeczne, kulturalne i miejskie procesy przemian wielkich miast i ich wzajemne zależności. Wien Museum to spichlerz wiedzy i społeczne medium poruszające do refleksji zarówno rdzennych jak i nowych mieszkańców miasta oraz jego gości. A przede wszystkim wysyła jednoznaczny sygnał: Każdy, kto interesuje się Wiedniem tu odnajdzie właściwy trop. 

BELVEDERE

Belvedere to przepiękny barokowy kompleks pałacowy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa, składający się z dwóch budyków - Górnego i Dolnego Belwederu rozdzielonych przestronnym ogrodem. Największą uwagę odwiedzających przyciąga w Górnym Belwederze stała ekspozycja słynnego obrazu Gustawa Klimta „Pocałunek".

KTM Fahrrad GmbH – Bikes Made in Austria

KTM Fahrrad GmbH to czołowy producent rowerów. Już od 1964 w Mattighofen (Oberösterreich) produkowane są rowery światowej klasy od modeli typowo rekreacyjnych aż po rowery do sportów wyczynowych. Firma ta znajduje się ponadto od 2010 w czołówce światowej dzięki innowacyjnym e-Bikom. W 2014 zakłady będą obchodzić Jubileusz 50-lecia. Rowery produkowane w Mattighofen to połączenie tradycji z nowoczesną technologią oraz najwyższą jakością - dzięki temu poznajemy Austrię w bardzo przyjemny sposób - na dwóch kółkach.